tebe on Facebook
 
Najpierw przepis: bierzemy mąkę, miód, po trochu goździków, cynamonu, imbiru, ziela angielskiego, gałki muszkatołowej, anyżu, kardamonu (można też dodać kolendry i pieprzu), masło, jajka, cukier, troszkę sody i z przyjemnością dokładnie mieszamy. Drobinki korzennego aerozolu unoszą się w powietrzu i wypełniają pomieszczenie. Teraz leżakowanie - niezbędne minimum to doba, ale lepiej kilka tygodni. Pierniki to ciastka, które nie lubią pośpiechu. Dlatego po leżakowaniu, wycięciu i upieczeniu lubią długo mięknąć. Ich czas biegnie inaczej, niż dzisiejszy. Bo też ich początki nie należą do naszego czasu. Nie stosują się też do reguł dotyczących daty ważności, do których przywykliśmy. Bardzo długo pachną.
Mamy w ofercie kilka rodzajów pierników przygotowanych na bazie tej receptury: serduszka i inne kształty, pierniki z orzechami, migdałami i kolendrą, sprzedajemy też twarde piernikowe łyżeczki, którymi można pomieszać kawę, herbatę, zjeść jogurt, deser, a potem samą łyżeczkę.
Jednak nasza główna produkcja to pierniki dekoracyjne (ich baza jest nadal jadalna, ale bardzo twarda) zdobione za pomocą różnego rodzaju ziaren.
Wielość wzorów pozwala na znalezienie prezentu dla każdego; dodatkowo jest możliwość zamówienia własnego - jednak wymaga to ustalenia z nami daty odbioru z pewnym wyprzedzeniem. Tak właśnie jest np. w sytuacji, gdy potrzebny jest jakiś określony wzór związany z mającym się odbyć ślubem lub inną większą uroczystością, zwłaszcza, gdy wiąże się to ze zwiększoną liczbą sztuk. Realizujemy także zamówienia na zaproszenia ślubne.
Ulubiony czas pierników to ten, który poprzedza Boże Narodzenie. Ponieważ realizujemy wtedy  duże zamówienia - osoby lub firmy, które chciałyby kupić u nas większą ich ilość na prezenty gwiazdkowe prosimy o  zaplanowanie tego do połowy listopada, a jeżeli wiąże się to z opracowaniem własnego wzoru - do końca października.
Oferujemy opakowania wykonane z kolorowego papieru barwionego w masie oraz tektury. Jest też możliwość wysłania dobrze zabezpieczonej paczki, jeśli nie mogą Państwo odebrać zakupionych pierników na miejscu. Można również zamówić dobrane do nich kolorystycznie kartki świąteczne.
Informacje o piernikach